I vackra Vinterviken, Gröndal, endast minuter från Stockholm city ligger Alfred Nobels gamla dynamitfabrik byggd 1891. I de fantastiska lokalerna driver Markus Aujalay och Erika Michael nu Café och Festvåning och erbjuder här möjligheter till alla typer av arrangemang och fester. I den Stora Salen kan upp till 500 gäster sitta.
Vi söker en Souschef med erfarenhet från både festvåning och restaurang.
Du har organisationsförmåga, är duktig på att planera och har självklart matlagning som passion. Du kan leda medarbetare, tar ansvar för både helhet och detaljer och kan samarbeta med alla typer av människor.
Vi erbjuder ett jobb som går att kombinera med ett liv utanför arbetet (intressen och familj), arbetskamrater i form av diverse trevliga, kunniga, snälla och roliga människor (tycker vi i alla fall) i en miljö där vi alla är mänskliga och förväntas hjälpa varandra i både stort och smått.
Arbetet består av matlagning och arbetsledning vid produktion till festvåning och lunchcafé. Arbetstid – både dagar och kvällar, vardagar och helger.
Se mer på www.winterviken.se/jobb
Kontakt: Nadim Sati
Telefon:
Hemsida: www.winterviken.se